Aktuální program
< zpět

DIVADLO A FILM NA ŽACLÉŘSKU

Na sobotu 21. května připravilo žacléřské muzeum pro své návštěvníky v pořadí již VII. Muzejní noc. Na vernisáži divadlo představil František Mikule a o filmu povyprávěl Jan Hanuš. Výstava v první části přibližuje ochotnické spolky a divadelní scény v jednotlivých obcích, ale i loutkový soubor Permoník. Druhá část seznamuje návštěvníky se zdejší filmovou historií, nechybějí ani kina v Žacléři a Bernarticích. Program pokračoval oblíbenou výtvarnou dílnou Anny Talábové s výrobou divadelníh škrabošek. Děti mohly malovat na fólii, vybarvit pohádkové omalovánky nebo roztočit kinetoskop. Velký zájem byl také o práci filmové maskérky Gabriely Polákové, která pracovala na filmech jako Anthropoid, Mission Impossible, Les Miserables a mnohých dalších. Předvedla komentované ukázky různých druhů maskování přímo na hostech, kteří po jejím zásahu odcházeli s modřinami, šrámy a jizvami, k nerozeznání od skutečných. Potom už ve dvoře muzea na děti čekaly pohádky sehrané dramatickým kroužkem ZŠ Žacléř, na které navázala loutková pohádka O Červené Karkulce v netradičním pojetí lotkoherečky Jany Paulové. Loutkoherečka do vystoupení zapojila i publikum a dvorečkem se ozýval dětský smích a vtipné komentáře. S loutkami, jejich výrobou a jinými zajímavostmi se hosté mohli seznámit i při loutkovém workshopu. Při příchodu i odchodu návštěvníkům vyhrával flašinetář z Vysokého, který bavil svým vystoupením kolemjdoucí. Nezapomněli nás navštívit ani Krakonoš s Anče s drobnými sladkostmi pro dětské návštěvníky.

 

Výstava Divadlo a film na Žacléřsku je přístupná celé léto vždy od 9 do 16 hodin, kromě pondělí.

Doprovodný program: výroba škrabošky, pohádkové puzzle, malování na fólii, můžete se vyfotografovat v masce nebo pohrát s divadýlkem.

Zhlédnout můžete také archivní filmy Švermafilmu, např. Jak se dělá divadlo, Žacléřské branky body, Včera neděle byla a další. Těšíme se na viděnou!

Reportáž z muzejní noci 2016 

 

Otevírací doba
pondělí  zavřeno
úterý   9-16
středa   9-16
čtvrtek   9-16
pátek   9-16
sobota   9-16
neděle   9-16

V měsících dubnu a listopadu o víkendech zavřeno!

VSTUPNÉ 
Expozice + výstava 
Dospělí50,- Kč
Snížené40,- Kč
Pouze výstava 
Dospělí30,- Kč
Snížené20,- Kč

Snížené vstupné platí pro rodiny s dětmi, děti od 3 do 15 let, studenty, seniory a ZTP.

 

Platba kartou

Kontakty

Městské muzeum Žacléř

Rýchorské náměstí 10

542 01 Žacléř

tel. 00420 499 739 225

mob. 00420 608 830 171

e-mail: muzeum@zacler.cz