Aktuální program
< zpět

DIVADLO A FILM NA ŽACLÉŘSKU

Na sobotu 21. května připravilo žacléřské muzeum pro své návštěvníky v pořadí již VII. Muzejní noc. Na vernisáži divadlo představil František Mikule a o filmu povyprávěl Jan Hanuš. Výstava v první části přibližuje ochotnické spolky a divadelní scény v jednotlivých obcích, ale i loutkový soubor Permoník. Druhá část seznamuje návštěvníky se zdejší filmovou historií, nechybějí ani kina v Žacléři a Bernarticích. Program pokračoval oblíbenou výtvarnou dílnou Anny Talábové s výrobou divadelníh škrabošek. Děti mohly malovat na fólii, vybarvit pohádkové omalovánky nebo roztočit kinetoskop. Velký zájem byl také o práci filmové maskérky Gabriely Polákové, která pracovala na filmech jako Anthropoid, Mission Impossible, Les Miserables a mnohých dalších. Předvedla komentované ukázky různých druhů maskování přímo na hostech, kteří po jejím zásahu odcházeli s modřinami, šrámy a jizvami, k nerozeznání od skutečných. Potom už ve dvoře muzea na děti čekaly pohádky sehrané dramatickým kroužkem ZŠ Žacléř, na které navázala loutková pohádka O Červené Karkulce v netradičním pojetí lotkoherečky Jany Paulové. Loutkoherečka do vystoupení zapojila i publikum a dvorečkem se ozýval dětský smích a vtipné komentáře. S loutkami, jejich výrobou a jinými zajímavostmi se hosté mohli seznámit i při loutkovém workshopu. Při příchodu i odchodu návštěvníkům vyhrával flašinetář z Vysokého, který bavil svým vystoupením kolemjdoucí. Nezapomněli nás navštívit ani Krakonoš s Anče s drobnými sladkostmi pro dětské návštěvníky.

 

Výstava Divadlo a film na Žacléřsku je přístupná celé léto vždy od 9 do 16 hodin, kromě pondělí.

Doprovodný program: výroba škrabošky, pohádkové puzzle, malování na fólii, můžete se vyfotografovat v masce nebo pohrát s divadýlkem.

Zhlédnout můžete také archivní filmy Švermafilmu, např. Jak se dělá divadlo, Žacléřské branky body, Včera neděle byla a další. Těšíme se na viděnou!

Reportáž z muzejní noci 2016 

 

Otevírací doba

pondělí zavřeno 
úterý zavřeno
středa zavřeno
čtvrtek zavřeno
pátek zavřeno
sobota zavřeno
neděle zavřeno

Od 1. 11. 2017 do 30.4. 2018 bude Městské muzeum Žacléř uzavřeno z důvodu budování nové expozice.

Expozice + výstava 
Dospělí

35,- Kč

Snížené25,- Kč
Pouze výstava 
Dospělí20,- Kč
Snížené15,- Kč

Snížené vstupné platí pro školní děti, studenty, seniory a ZTP.

 

Kontakty

Městské muzeum Žacléř

Rýchorské náměstí 10

542 01 Žacléř

tel. 00420 499 739 225

mob. 00420 608 830 171

e-mail: muzeum@zacler.cz