Jiří Bárta - violoncello, Terezie Fialová - klavír

Kruh přátel hudby Žacléř Vás zve na koncert violoncellisty Jiřího Bárty a klavíristky Terezie Fialové v úterý 17. května v 19 h v koncertním sále ZUŠ.

Předprodej vstupenek na adrese jirasekza@seznam.cz, tel. 774 032 776. Jste srdečně zváni.

Violoncellista Jiří Bárta a klaviristka Terezie Fialová se společně etablovali  během posledních deseti let na domácí i zahraniční scéně jako duo dvou mimořádných hudebních individualit spojující hudební spontánnost se snahou o autentickou interpretaci skladatelova zápisu. Jiří Bárta patří ke špičce evropských violoncellistů, spolupracoval s předními symfonickými tělesy jako jsou London Symphony Orchestra, Berliner Symphoniker, Česká a Slovenská Filharmonie. Komplet Bachových violoncellových suit natočil v průběhu let dvakrát, na kontě má nahrávky pro labely Supraphon, Hyperion, Arte Channel či se zpěvačkou Magdalenou Koženou album “Songs” pro Deutsche Gramophone. Bártovu disku s Kodályho sólovou sonátou udělil londýnský časopis The Gramophone “Editor’s Choice”. Je uměleckým ředitelem mezinárodního festivalu komorní hudby v Kutné hoře (CZ). Terezie Fialová vystudovala hru na klavír i housle, je vyhledávanou sólistkou a komorní hráčkou. Je laureátkou soutěží v Itálii, Holandsku, Rusku a Švýcarsku, jako člena klavírního tria Eben trio natočila několik ceněných CD s díly  (nejen) soudobých autorů, zúčastnila se mistrovských kurzů pod vedením Menahema Presslera, Josepha Kalichsteina či Ferenze Radosze na Verbier Festival Academy a koncertovala v prestižní řadě pařížského Louveru, v Laeszhalle Hamburk či v Kennedyho centru ve Washingtonu. Oba společně zahráli v mnoha významých koncertních sálech v Praze, Českém Krumlově, Kutné Hoře, Košicích, Mnichově, Hamburku, Paříži, Istanbulu, Ankaře, Madridu, Bilbau, Newportu, Pekingu, Šanghaji či Soulu.

V roce 2021 vydali společně 2CD kompletních Beethovenových Sonát pro violoncello a klavír u firmy Animal Music.

V pátek 29. března je muzeum otevřené od 9 do 16 h.