MĚSTSKÉ MUZEUM ŽACLÉŘ ZÍSKALO DOTACI Z KHK KRAJE

Městské muzeum Žacléř získalo dotaci na digitalizaci a uložení sbírkového fondu
Královéhradecký kraj vypsal v roce 2019 zcela nový dotační program na podporu muzeí. Žacléřské muzeum využilo tuto šanci a zažádalo o finanční prostředky na nákup regálového vybavení pro depozitář muzea, ve kterém jsou uloženy sbírky žacléřského muzea. Dále pořídilo vybavení na digitalizaci sbírkového fondu. Maximální částka, která mohla být požadována, činila 150.000,- Kč, max. možná dotace pak 75 % z této částky. Žacléřskému muzeu se podařilo získat 99.000,- Kč.
Pro rok 2020 byla v listopadu opět vypsána dotace a žacléřské muzeum opět využilo příležitost k získání financí na podporu muzea. O výsledcích bude rozhodnuto v prvním kvartálu nového roku.

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu Vládou ČR je muzeum pro veřejnost do odvolání zavřené.