ŽACLÉŘSKO OČIMA UMĚLCŮ 7.3.2014-25.4.2014

V r. 2013 se uskutečnil v rámci projektu „Spojuje nás Bobr" výtvarný plenér „Žacléřsko očima umělců", který je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Čeští a polští výtvarníci zachycovali různými technikami městská zákoutí a okolí.

Účastníci výtvarného plenéru „Žacléřsko očima umělců 2013"
Anna Komsta - fotografie, Adéla Ševčíková - kresba,  Andrzej Górecki - olej, Daniela Mikešová - akvarel, kresba, Daniel Mach - olej, kresba, Jolanta Andrejków - kresba, Jacek Knap - kresba, pastel, Květa Krhánková - kresba, pastel, Lucie Volhejnová - kresba, Marzena Stalisz - pastel, Miloš Trýzna - kresba, akvarel, Mikołaj Hertel - rysunek, Stanislav Špelda-  kresba, grafika, Tereza Volhejnová - kresba, Władysław Gałczyński - olej

Výstupem projektu je tato výstava vytvořených děl v Městském muzeu Žacléř, a to v březnu a dubnu 2014, následně pak ve Středisku kultury města Wleň i v dalších polských galeriích. Milovníci umění a historie se mohou těšit na obrazovou publikaci formátu A4, ve které vedle textu, který čtenáři přiblíží historii města Žacléř a jeho okolí, budou vybraná výtvarná díla od nejstarších vedut po současná, vytvořená umělci, zapojenými do projektu Žacléř očima umělců. Tato publikace vyjde do konce léta.