UMĚNÍ TIBETSKÉ THANGKY A FOTOGRAFIE CTIBORA KOŠŤÁLA

Městské muzeum Žacléř a spolek  Namasté Nepál, z.s. vás srdečně zvou na výstavu Nepál - umění tibetské thangky a fotografie Ctibora Košťála. Vstupte do světa barev umělecky hodnotných a precizně vyvedených předmětů přivezených z Nepálu a poutavých fotografií.

Thangka je vyšívaný nebo malovaný svitkový obraz. Původně sloužil poutníkům jako ochrana před nehodami a potulným učitelům jako názorná pomůcka při výkladu buddhismu. Thangky se kreslí již tradičně na bavlněné plátno nebo hedvábí barvami získávanými na přírodní bázi.

Dále vás jistě okouzlí vystavené dekorativní předměty např. sošky, šperky, tibetské mísy, modlitební mlýnky. Fotografie od krkonošského fotografa Ctibora Košťála vás vtáhnou do nepálské krajiny a mezi místní obyvatele.

O symbolice a podle jakých pravidel jsou thangky malovány, o životě v Nepálu a aktivitách spolku Namasté Nepál, z.s., vás seznámí předseda představenstva a předseda rady spolku Namasté Tomáš Beránek.

Zakoupením vystavených předmětů přispějete na rekonstrukci nepálských škol postižených ničivým zemětřesením.  Více informací naleznete na www.namastenepal.cz.

Fotograf a cestovatel Ctibor Košťál Vás pozve na přednášku Nepál, jak se země zatřásla. Poutavé a vtipné vyprávění s promítáním fotografií o putování exotickým Nepálem, o tom, jak výpravu poslední den treku zastihlo v horské Lukle ZEMĚTŘESENÍ o síle 7,9 stupně, se koná ve čtvrtek 18. 2. 2016 od 18.00 hodin v ZUŠ Žacléř. Vstupenky na přednášku je možné v předprodeji zakoupit za 20,- a 40,- Kč v Městském muzeu Žacléř.