Aktuální informace o rekonstrukci hlavní silnice přes Žacléř

Pokud k nám míříte z polské strany nebo od Trutnova přes Bernartice, budete bohužel muset použít objízdnou trasu přes Křenov a Prkenný důl. Nyní je uzavřen úsek hlavní silnice od křižovatky u Policie až po Keramtech. Tento úsek bude neprůjezdný cca do 22.8.2019. Pěšky nebo na kole jej ale zdolat lze bez obtíží.

Auto doporučujeme zaparkovat hned po vjezdu do města na parkovišti u Městského úřadu (vlevo).

Výlukové jízdní řády nicméně zůstávají v platnosti, neb organizátor regionální dopravy tuto informaci neměl a držel se při jejich tvorbě původně daných termínů. Autobus přes Bernartice tak začíná a končí u zastávky vlakového nádraží, autobus přes Babí začíná a končí na Rýchorském náměstí. Navrácení se k běžnému jízdnímu řádu a opětovném zavedení výluky v příštím týdnu je vzhledem ke všem nutným lhůtám nereálné.

Rekonstruovaná silnice není města, město opravu neplatí, nekoordinuje objízdné trasy ani netvoří jízdní řády. Stejně tak nerozhoduje o tom, kolik pracovníků v danou chvíli na stavbě je a jak dlouho. Naše role je v podstatě zprostředkovatelská, snažíme se shánět informace a předávat je občanům, aby se mohli na aktuální situaci připravit.

Za vzniklé potíže se omlouváme a prosíme o trpělivost. Aleš Vaníček, Valentin Herman