FOTOGRAFIE BRATRŮ HLEDÍKOVÝCH 22. 3. - 2. 6. 2019

JOSEF HLEDÍK, ASČF, Hon. EFKP,  Hon. KTMFIS

* 1951

K výtvarnému umění měl blízko už v mládí, rád kreslil a maloval, později se začal věnovat fotografii. V Pardubicích pracoval více jak 30 let v oboru propagace, reklamy a několik let jako novinář – fotoreportér.  Ve volné tvorbě se věnoval především dívčímu portrétu a aktu. Vystavoval v třiceti zemích v Evropě, Asii, Austrálii a Jižní Americe. Jeho fotografie získaly přibližně 300 cen a jsou zastoupeny v různých muzeích, galeriích a soukromých sbírkách.

OTA HLEDÍK, ASČF

* 1958

O fotografii se začal zajímat již ve svých čtrnácti letech. Později navštěvoval na popud   svého bratra Luboše fotokroužek KD Jana Švermy v Žacléři. Věnoval se portrétům, reportážní fotografii  a krajině a se svými snímky se zúčastnil domácích i zahraničních výstav.

LUBOŠ HLEDÍK, ASČF

* 1953 - 2015

Byl členem amatérského fotokroužku KD Jana Švermy,  kde v začátcích svého fotografování načerpal spoustu cenných rad. Ve své tvorbě se věnoval především reportážní fotografii, portrétu a aktu, ke kterým ho přivedl starší bratr Josef. Již při zaměstnání absolvoval Institut výtvarné fotografie v Brně pod vedením    prof. Šmoka. Vystavoval v Československu, Francii, Turecku, Španělsku a v Polsku, kde byl oceněn několika medailemi.