KAREL JERIE - LABYRINT KOMIKSU A ILUSTRACE - VÝSTAVA V MMŽ

V místnostech určených pro krátkodobé výstavy budete mít od 14. ledna do 19. března 2022 možnost se seznámit s výtvarnými pracemi Karla Jerie. Věnuje se nejen komiksům, ale také knižním ilustracím, grafice a malbě. Pro Žacléř v roce 2018 vytvořil komiks věnovaný osobnosti J. A. Komenského.

V souvislosti s vytvořením nového památníku Komenského v Černé Vodě v roce 2018 město Žacléř vydalo komiks, který poutavě přibližuje životní příběh významné osobnosti našich dějin J. A. Komenského. Autorem obrazové části je malíř a tvůrce komiksů Karel Jerie, textovou část zpracoval jeho bratr Denis Jerie.

Karla Jerie jsme již při příležitosti vydání komiksu požádali o uspořádání výstavy v žacléřském muzeu a jsme potěšeni, že se podařilo najít pro autora vhodný termín a vše uskutečnit. V místnostech určených pro krátkodobé výstavy budete mít od 14. ledna do 19. března možnost se seznámit s výtvarnými pracemi Karla Jerie. Věnuje se nejen komiksům (jeho významným úspěchem byla kupř. 1. cena v kategorii profesionálů na Mezinárodním komiksovém festivalu v Lodži za komiks Sbohem má lásko), ale také knižním ilustracím, grafice a malbě.

Výstava bude probíhat symbolicky v zimním období, kdy si v únoru připomínáme 395 let od odchodu J. A. Komenského a jeho blízkých z vlasti přes Žacléř a Černou Vodu do polského Lešna. Na výstavě samozřejmě nebudou chybět originály kreseb komiksu Jan Amos v exilu. Slavnostní zahájení za účasti autora proběhne v sobotu 14. ledna ve 14 h v žacléřském muzeu. Jste srdečně zváni.