ODHALENÍ POMNÍKU I. SVĚTOVÉ VÁLKY V BOBRU

Dne 28. července 2017 proběhlo na hřbitově v Bobru odhalení staronového pomníku obětem I. světové války.

Hřbitov prošel v nedávné době úpravami, při nichž byl zrestaurován rozvalený pomník obětem I. světové války a centrální kříž, který byl v havarijním stavu a hrozilo zřícení jeho horní části.

Pomník odhalila místostarostka Eva Rennerová a pan Radek Ilchmann z Technických služeb, který opravné práce na hřbitově koordinoval. Za lehkého deště následovala prohlídka boberského hřbitova, při které paní Eva Rennerová seznámila účastníky s dalšími zajímavostmi – kupř. s působivým hrobem továrnické rodiny Pohl, která v Žacléři provozovala porcelánku, nebo s místem odpočinku významné boberské osobnosti, učitele Engelberta Wenzela.

pondělí zavřeno

Od 1. 11. 2017 do 30.4. 2018 bude Městské muzeum Žacléř uzavřeno z důvodu budování nové expozice.